Skip to main content
korekta uszu Gdańsk

Korekta uszu u dzieci

Dzieci, które mają odstające uszy wielokrotnie przeżywają w szkole katusze. Rówieśnicy potrafią być bezwzględni, zdolni są do napiętnowania wszelkich niedoskonałości, które bezwzględnie wyśmiewają, wyszydzają. Rodzic, który chce zaoszczędzić swojej latorośli trudnych sytuacji mogących spowodować traumę na całe życie, powinien zapisać swe dziecko na zabieg korekty uszu.

Czy korekta uszu u dziecka jest zabiegiem w pełni bezpiecznym?

Do niedawna jeszcze zabiegowi korekty uszu w zdecydowanej mierze poddawali się dorośli pacjenci. Lekarze nie widzą jednak przeciwskazań, by dzieci również przechodziły taki zabieg. Taki zabieg przeprowadzony w najwyższym standardzie oferuje Kulak Klinika | korekcja uszu Gdańsk od wielu lat wykonujący tego typu operacje. Jest to jak najbardziej wskazane u najmłodszych, gdyż jak podkreślają chirurdzy, pozwala wzmocnić samoocenę młodej osoby, która nie będzie zmuszona borykać się z problemem odrzucenia, spowodowanym swoją niedoskonałością. Lekarze podkreślają, że zabiegowi mogą być poddane dzieci, które ukończyły szósty rok życia, gdyż do tego wieku rozwojowi ulega chrząstka małżowiny usznej. U dzieci korekta przebiega w znieczuleniu ogólnym.

Jaka jest cena korekty uszu?

Koszt całkowity może wynieść 6000 złotych, w tym za zabieg należy uiścić 5 tysięcy, zaś za znieczulenie dodatkowo tysiąc. Warto zaznaczyć, że przed zabiegiem należy wykonać szereg badań, takich jak morfologia krwi, APTT, INR, sód, potas, anty-HCV oraz HBsAg.

Jaki jest najlepszy czas na przeprowadzenie operacji plastycznej uszu u dzieci?

Fakt, że dziecko ma odstające uszy możemy dostrzec już przy urodzeniu, jednak nie należy podejmować pochopnych, nieprzemyślanych decyzji. Należny efekt osiągniemy wtedy, gdy procesy wzrostowe tkanek małżowiny usznej zostaną zakończone – zobaczyć będzie można wtedy ostateczny układ wyglądu ucha. Lekarze prowadzą debaty akademickie, czy u młodszych pacjentów, efektywne będzie przeprowadzenie zabiegu operacji uszu. Naukowcy z Uniwersytetu w Wisconsin badali skutek operacji u dziecka czteroletniego, wykryto, że u dzieci poniżej czwartego roku życia proces przebiegł prawidłowo, jedynie u jednego dziecka nawracały się tendencje do odstawania. Publikacji póki co powstało w tym zakresie niewiele, dlatego też żelazną granicę stanowi wiek pięciu lat, poniżej którego zabiegu się nie przeprowadza. Wiek pięciu- sześciu lat jest właściwy, gdyż dziecko idąc do zerówki czy szkoły podstawowej, może być już po efektywnie przeprowadzonej operacji, nie musi więc wzrastać w gronie rówieśniczym w fałszywym przekonaniu, że jest gorsze od grupy.

Dodaj komentarz