Jak wygląda zabieg lipotransferu?
Organizm z upływem czasu się starzeje. Zmienia się wygląd skóry, pojawiają się zmarszczki. Na brzuchu i udach gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej. Jest to naturalny proces, którego nie można powstrzymać. Ale można go spowolnić i zmniejszyć jego widoczne efekty. Nie każdy organizm starzeje się jednak tak samo. Tempo tego procesu zależy od genów, tendencji rodzinnych i czynników środowiskowych. Nie mamy na nie wpływu. Na proces starzenia się wpływają również nasze zachowania i zwyczaje, takie jak: niezdrowe odżywianie się, niewielka aktywność fizyczna, stosowanie używek. Dla chcących dłużej zachować młody wygląd z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.
Zabieg lipotransferu
Jest to przeszczepienie własnej tkanki tłuszczowej pobranej z jednego miejsca w inną partię ciała. Ma na celu wymodelowanie naszej sylwetki. Ponieważ stosuje się do tego własny tłuszcz, ryzyko komplikacji i powikłań jest bardzo niewielkie. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. W przeciwieństwie do zabiegów stosowanych w chirurgii plastycznej jest to sposób małoinwazyjny. Jedynym skutkiem ubocznym może być utrzymywanie się przez kilka dni po zabiegu krwiaków i obrzęków.
Nasza własna tkanka tłuszczowa potrzebna do przeprowadzenia lipotransferu pobierana jest podczas zabiegu liposukcji z tych miejsc, gdzie jej nadmiar nie jest nam potrzebny. Są to: uda, pośladki, brzuch. Uzyskujemy więc podwójną korzyść dla naszego wyglądu. Aby mieć pewność co do bezpieczeństwa danego zabiegu, wybierz lipotransfer Kraków wykonywany przez doświadczonych specjalistów w klinice medycyny estetycznej Genesis Clinic. Placówka oferuje różnorodne zabiegi korekcji ciała, w tym omawiany lipotransfer, lipomodelling czy liporzeźbienie Vaser Lipo.
Kto może się poddać zabiegowi lipotransferu?
Zabieg jest przeznaczony dla osób, które z chcą poprawić swój wygląd. Można dzięki niemu na przykład powiększyć piersi, nie stosując przy tym implantów i chirurgii plastycznej, wymodelować pośladki czy wygładzić zmarszczki.
Zdarzają się też sytuacje, kiedy poprawa wyglądu staje się koniecznością. Dzieje się tak po okaleczeniach i urazach. Ich przyczyny mogą być różne: wypadki, zabiegi medyczne. Dotyczy to między innymi pacjentek po usunięciu piersi z powodu nowotworu. Mogą one wykonać rekonstrukcję z zastosowaniem metod chirurgicznych i użyciem implantów lub płatów skórno-mięśniowych. Nie zawsze jest to jednak możliwe ze względu na przeciwskazania medyczne. Alternatywą jest dla nich właśnie lipotransfer.
Kto nie powinien poddawać się zabiegowi?
Lipotransfer jest zabiegiem bezpiecznym, ale ponieważ powoduje ingerencję w organizm, istnieją pewne przeciwwskazania. Od zabiegu lipotransferu powinni powstrzymać się pacjenci chorujący na nowotwory. Na przykład u wspomnianych kobiet zmagających się z rakiem piersi wykonanie przeszczepu tłuszczu mogłoby wpłynąć na przyspieszenie przerzutów. Pacjentki te powinny najpierw wyleczyć się onkologicznie.
Przeciwskazaniem do zastosowania lipotranseru są również choroby sercowo-naczyniowe. U pacjentów z tymi schorzeniami zabieg mógłby spowodować wahania ciśnienia i zaburzenia rytmu serca. Lipotransfer nie jest wskazany również u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia oraz przy stanach zapalnych skóry.